קורסי AI למקבלי החלטות

מאת אורי אליאבייב, 12 במרץ 2019

הצטרפו לערוץ היוטיוב שלנו!

כל הסרטונים מארועי הקהילה

לפני קרוב לשנה החלטתי שאני משיק סדנא חדשה בתחום ה-AI עבור אנשים לא טכנולוגיים. הסדנא נוצרה מתוך אינספור שיחות עם מנהלים מגופים שונים שפשוט רצו להבין יותר טוב את עולם ה-AI בצורה שתעזור להם לקבל החלטות טובות יותר ולא בהכרח כדי לפתח מודל בעצמם.

בתקופה ההיא היה וואקום מטורף בכל הנושא הזה ומרבית הקורסים שהיו קיימים פשוט פנו לאנשים טכניים ואף אחד לא עצר רגע להסביר גם לאחרים על מה כל המהומה. הקורס הפורנטלי, שכבר עבר שלושה מחזורים, פשוט הפגיש את אנשי המקצוע השונים עם המציאות החדשה שנוצרה מולם. בכל שיעור שכזה הכרנו את הטכנולוגיות החדשות, הבנו את המגבלות שלהן והכי חשוב: הבנו איך אפשר ליישם את זה באופן עצמאי בתוך הארגון/עסק של כל אחד ואחד.

 

על אף העניין הרב, אני מודה שלא היה קל "למכור" תמיד את הסדנאות. לא מעט פעמים הסברתי על החשיבות של ההבנה של התחום גם לאנשים לא טכנולוגיים, אך לא כולם ירדו לסוף דעתי. קורסים שכאלה כמעט ולא היו נפוצים ולא היו הרבה תקדימים בשוק שמדגישים את החשיבות של ידע זה.

ואז לאט לאט משהו התחיל לזוז בעולם ועוד ועוד חברות הבינו שיש צרוך ענק לחינוך בתחום ה-AI עבור מקבלי החלטות. אמזון שחררה קורס AI עם דגש למנהלים, במקביל MIT יצרו קורס אינטרנטי מקיף ושלם סביב הנושא, אנדו נג' (אחד המדענים החזקים בתחום) השיק גם הוא קורס מטורף בנושא ועכשיו מצטרפים למשימה גם מיקרוסופט עם קורס מרתק שאני כבר מחכה לעבור עליו גם.

ההשקה של הקורסים הנוספים רק מדרבנים אותי להמשיך להפיץ את הידע הזה ולחנך עוד אנשים כדי שיכירו את התחום. בימים אלו אני עובד על לעבות את הסילבוס של הקורס שלי ואפילו לבנות מזה קורס אקדמי שיהיה הרחבה של הסדנא שאני מעביר. בחזון שלי אני רואה את הקורס הזה כקורס חובה בכל תוכנית מנהלים או יזמות ואפילו במחלקות הטכניות. לאט לאט נגיע גם לשם 

בלי טיפת ציניות, זה באמת רגע מרגש עבורי.

רוצים לשמוע עוד? תשאירו פרטים ואני אחזור אליכם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו!

כל ההודעות שאתם לא רוצים לפספס

X