כל מה שצריך לדעת על IMVC 2020 – כנס הראייה הממוחשבת הגדול בישראל

מאת אורי אליאבייב, 25 באוקטובר 2020

הצטרפו לערוץ היוטיוב שלנו!

לא לשכוח לעשות Subscribe :)

הקורונה טרפה את הקלפים בלא מעט תחומים אשר השתנו מהקצה אל הקצה. אחד הענפים שהכי נפגע בעקבות הקורונה הוא ענף הכנסים, שכבר לא יכל להתקיים במתכונת הנוכחית שלו. כנסים מקומיים, וגם בינלאומיים כמובן, מאוד חשובים לקהילת ה-ML ופעמים רבות משמשים כפלטפורמה מצוינת ללמידה, החלפת רעיונות וגם כאופציה להכיר פנים מול פנים אנשים מהתחום. אחד הכנסים המשמעותיים שמתקיימים מידי שנה בארץ הוא כנס (IMVC (Israel Machine Vision conference  שהפך לאחד מהכנסים החשובים בארץ בתחום ה-ML והראייה הממוחשבת (הוא מתקיים זו השנה ה-11). השנה, בדיוק כמו בשנה שעברה, אנחנו מקיימים שיתוף פעולה עם הכנס ומעניקים לחברי MDLI קוד הנחה: MDLI15 (המעניק 15% הנחה).

כחלק משיתוף הפעולה קיימתי ראיון עם ד"ר חן שגיב, אחת ממייסדות הכנס ששתפה אותנו בלא מעט תובנות על עולם ה-DL ו-CV ולצד זאת גם על הדרך שבה הקורונה השפיעה על הכנס כולו. מעל כל זה, חן ספרה לנו על כמה הרצאות מאוד חשובות שכדאי לכם לשמוע ב-IMVC 2020.

מה מתוכנן לנו השנה וכיצד IMVC 2020 הולך להיות מיוחד?

חן: "כמובן שהבסיס לכנס הוא התוכן שלו – וגם השנה אני חושבת שהצלחנו להביא תוכן רב, מצוין ומגוון: גיטה קוטיניוק, ג'רארד מדיוני בשיחה 1-1, מיכל אירני, שי שליו שוורץ, אמיר גלוברזון, טלי דקל, טל הסנר, טל ארבל, נדב כהן, נתנאל בוביס, מיכאל ברונשטיין ומתן פרוטר. מעבר לזה יש למעלה מ- 30 הרצאות וארבעה פנלים. השנה נערוך אירוע פתיחה כבר ברביעי בערב והכנס יתקיים בחמישי בין 12:00 ל- 19:00 בערב".

כנס IMVC היה המקום של הקהילה להיפגש, כיצד הקורונה השפיעה בהקשר הזה ואיך היה המעבר לאונליין?

חן: "בגלל הקורונה השנה הכנס יהיה וירטואלי. זה לא כיף לקהילה חמה ומאוד מחוברת כמו שלנו. בכנס וירטואלי קל יותר להעביר הרצאות מאשר את תחושת הביחד. לכן עבדנו יחד עם חברת ההפקה לחשוב על איך לייצר חוויה שיתופית למרות הקורונה ומגבלותיה. את הכנס מלווה אפליקציה שהיא בעצם שער הגישה לכל תכני הכנס ולכל משתתפיו. משתתפי הכנס יוכלו לנווט שם בקלות בין ההרצאות החיות או אלה שזמינות ב- VOD, לצפות בפנלים, לסייר בתערוכה הוירטואלית ובין הפסוטרים. וגם – לכל משתתף יש פרופיל שהוא יכול לעדכן ושדרכו ניתן ליצור קשר דרך האפליקציה. כך משתתפי הכנס יכולים לתקשר עם המרצים, עם המציגים ובינם לבחן עצמם. הכניסה לאפליקציה תתאפשר מתחילת השבוע ועד לאחר הכנס, כך שיש פה חוויה מתמשכת".

תחום הראייה הממוחשבת צמח מאוד בתקופה האחרונה, אילו חידושים אנחנו נראה בתערוכה?

חן: "תחום הראייה הממוחשבת והדיפ הם תחומי מחקר חדשניים באקדמיה מצד אחד, ומצד שני מוטמעים במהירות בתעשייה. אני חושבת שבתערוכה יהיה מעניין לראות איך עושים שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בחברות תעשיתיות".

מה לפי דעתך יהיו הטרנדים של השנה הבאה, וכיצד אם בכלל, הקורונה תשפיע על המחקר?

חן: אני חושבת שאנחנו, אנשי הראייה הממוחשבת בני מזל: תנו לנו מחשב, חשמל וחיבור לאינטרנט ואנחנו בעניינים. אני חושבת שבתעשיה יש טרנד מעניין של הבאת כלים בתחום הדיפ לידיהם של חוקרים מתחומים שונים כך שבינה מלאכותית תהפוך לכלי יומיומי אצל חוקרים מתחומים שונים וכלי שיעשה בו שימוש באפליקציות IoT בצורה הרבה יותר מסיבית. פיתוח אלגוריתמי AI מגניבים זה אחלה, אבל כל התחום של דיפלוימנט של AI הולך לדעתי לתפוס מרום מאוד משמעותי. מעבר לכך אני חושבת ש- explainability תופסת מקום הולך וחשוב יותר ויותר בהטמעת AI וגם הנושא של פיתוח כלי AI תחת סטנדרטים אתיים. כמובן שמה שחטף דחיפה עצומה בזכות הקורונה זה התחום של רפואה דיגיטלית ולדעתי זו רק ההתחלה.

האם יש הרצאה ספיצפית או כמה שאת מחכה להן באופן אישי? פאנל ממולץ ששווה להכיר?

חן: "יום הכנס (השנה יום וקצת) הוא תמיד אירוע מרגש עבורי כי הוא מסכם שנה של עבודה קשה של צוות גדול. השנה אנחנו שמחים שלמרות הקושי שהציבה בפנינו הקורונה אנחנו מקיימים את הכנס.

אני מחכה בקוצר רוח לכל ההרצאות, אבל מתרגשת במיוחד לקראת הרצאתה של אחת המתמטיקאיות המובילות היום, פרופ' גיטה קוטיניוק שתרצה על שילוב דיפ לרנינג עם העולם "הישן" שעוסק במודלים קלסיים, אני מחכה לשיחה עם פרופ' מדיוני מאמאזון, וגם להרצאות של טל, טל וטלי: טל הסנר שאני יודעת שאנשים רבים מצפים להקשיב לו, טל ארבל שתיתן הרצאה על האתגרים בשימוש בדיפ באפליקציות רפואיות וטלי דקל ששבה ארצה למשרה במכון וייצמן. אבל, תסתכל על תכנית הכנס: היא לטעמי מרתקת ואנחנו מאוד גאים בה".

למידע נוסף ורכישת כרטיסים לחצו כאן.

הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו!

כל ההודעות שאתם לא רוצים לפספס

X